heyhat
08 بهمن 1401 - 15:59

جلوگیری از صید غیرمجاز آبزیان و ساماندهی شناورهای صیادی استان بوشهر

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه فعالیت شناورهای صیادی بدون مجوز فشار به ذخایر آبزیان در خلیج‌ فارس را افزایش داده است گفت: ساماندهی و جلوگیری از صید غیرمجاز آبزیان در اولویت برنامه‌های شیلات استان بوشهر قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عقیل امینی ظهر امروز در نشست با فرمانده مرزبانی استان بوشهر با قدردانی از تلاش شبانه‌روزی این فرماندهی، اظهار داشت: تلاش شبانه‌روزی مرزبانان برای تحقق امنیت پایدار در مرز‌های دریایی استان بوشهر مورد ستایش و قدردانی است.

وی ادامه داد: از همکاری مرزبانی استان با یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان بوشهر برای محافظت از ذخایر آبزیان خلیج فارس و برخورد با متخلفان صید غیرمجاز به ویژه ترال تقدیر می‌شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر در ادامه به تعامل و همکاری بیشتر در قالب تفاهم‌نامه اشاره کرد و افزود: موضوع قایق‌های بدون مجوز نیاز است به جد پیگیری و ساماندهی شود.

امینی وجود شناورهای صیادی غیرمجاز را مشکل و فشار جدی بر ذخایر آبزیان خلیج‌ فارس خواند و بیان کرد: ساماندهی و جلوگیری از پدیده صید غیر مجاز با این حجم گسترده از شناورهای غیر مجاز لازمه نگاه ویژه دارد.

‌‌افزایش گشت‌های مشترک مرزبانی و شیلات

فرمانده مرزبانی استان بوشهر نیز گفت: ‌‌افزایش گشت‌های مشترک مرزبانی و شیلات در برخورد با صید غیرمجاز منابع آبزی، می‌تواند زمینه ساز کاهش تخلفات صیادی باشد.

سرهنگ شرفی ادامه داد: با هرگونه بی‌نظمی در دریا باید برخورد جدی صورت گیرد و انضباط شناورهای صیادی و بنادر صیادی امر مهم است که توسط شیلات و مرزبانی استان باید اجرا شود.

انتهای پیام/190/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1002902