heyhat
08 بهمن 1401 - 14:45

پایان بلاتکلیفی دومین ورزش پرافتخار همدان/ تیراندازی صاحب رئیس می‌شود

انتخابات هیات تیراندازی همدان فردا برگزار خواهد شد تا بعد از مدتی طولانی، تکلیف ریاست این رشته پرافتخار روشن شود، رشته‌ای که با نام قهرمانانی چون مه‌لقا جامه‌بزرگ شناخته می‌شود، کسی که دو بار در المپیک ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ حاضر شد و قبل از آن هم منیژه کاظمی در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی شرکت کرد تا کلکسیون المپین‌های مادستانی تکمیل باشد.

 به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، بعد از کش و قوس‌های فراوان انتخابات هیات تیراندازی استان با حضور سردار مرتضی قربانی رئیس فدراسیون صبح فردا در مجموعه فرهنگی تالار قرآن برگزار خواهد شد تا بعد از ۲۵ ماه سرپرستی، تکلیف ریاست دومین رشته پرافتخار همدان از نظر حضور در المپیک روشن شود.

 سیدرضا موسوی از فرماندهان سپاه انصارالحسین(ع) استان و عباس کریمی‌تبار معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دو نامزد انتخاباتی تیراندازی هستند که باید نظر ۲۳ عضو مجمع را جلب کنند. داستان تلخ تیراندازی همدان که در کنار کشتی سه دوره حضور در المپیک را تجربه کرده اما به دو سال پیش برمی‌گردد، جایی که ریاست چهار ساله سیدناصر محمودی مدیرکل سابق اقتصاد و دارایی استان در این هیأت به پایان رسیده بود و دستگاه ورزش باید درصدد برگزاری مجمع برمی‌آمد تا کار تیراندازان روی زمین نماند اما انتخابات به هر دلیل که در این مجال قصد پرداختن به آن را نداریم به سرپرستی رفت و محمودی برای سه ماه تحت این عنوان به فعالیت خود ادامه داد.

بعد از پایان سه ماه نخست، این‌ طور به نظر می‌رسید که انتخابات این رشته ورزشی برگزار می‌شود اما در کمال ناباوری این اتفاق صورت نگرفت تا یک‌بار دیگر مهر تمدید سه ماهه پای سرپرستی محمودی حک شود. حواشی تیراندازی و اختلافات میان مدیرکل وقت ورزش و رئیس هیأت تیراندازی روز به روز بالا می‌گرفت تا اینکه تیرماه سال ۱۴۰۰ قرار بر برگزاری انتخابات تیراندازی شد اما در همان انتخابات یکی از تاریخی‌ترین اتفاقات ورزش استان رقم خورد.

مجمع روز پنجم تیرماه برگزار شد اما بدون نتیجه‌ ماند در آن مجمع دو نامزد حضور داشتند که قبل از آغاز آن، میلاد فضلیان عطای حضور را به لقایش بخشید تا مجمع علی‌الظاهر با یک کاندیدا، سیدناصر محمودی را پیش‌ روی خود ببیند، نکته جالب توجه آنکه اعضا، رأی به انتخاب محمودی ندادند تا طبق قانون، هیأت تیراندازی باز هم با سرپرست مدیریت شود. یکی از مسائلی که موجب شد محمودی دوباره رئیس هیأت تیراندازی نشود، شکاف عمیقی بود که بین برخی از اعضای تأثیرگذار این ورزش در زمان مدیریت محمودی شکل گرفته بود و همین موضوع در دقیقه‌ ۹۰ و پیش از مجمع پنجم تیرماه، نسخه‌ مدیرکل اقتصاد و دارایی استان را پیچید. اما داستان باز به اینجا ختم نمی‌شد. حمایت رئیس وقت فدراسیون تیراندازی موجب شد تا برای چند ماه محمودی دوباره به سرپرستی خود در این هیأت ادامه دهد و بعد از آن هم عباس قهرمانی معاون سابق دستگاه ورزش و جوانان به عنوان سرپرست هیأت تیراندازی معرفی شد.

در دوران سرپرستی قهرمانی در تیراندازی، همان‌طورکه پیش‌بینی می‌شد، این رشته رنگ آرامش به خود ندید و دوقطبی شدیدی در بین اعضای هیأت شکل گرفت تا لزوم برگزاری هرچه زودتر مجمع، بیش از پیش احساس شود. با این حال ظرف چند ماه اخیر، اعلام تاریخ‌های مختلف برای برگزاری مجمع هیأت تیراندازی تنها در حد یک خبر بود تا اینکه بالأخره بعد از دو سال سرپرستی، مجمع هیأت تیراندازی استان فردا برگزار شود تا رشته‌ای که سه بار سابقه حضور در المپیک را در کارنامه دارد، خود را از برزخ بلاتکلیفی خارج کند.

تیراندازی همدان با نام مه‌لقا جامه‌بزرگ، ورد زبان‌هاست کسی که دو بار در المپیک ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ حاضر شد و قبل از آن هم منیژه کاظمی در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی شرکت کرد تا کلکسیون المپین‌های مادستانی حسابی تکمیل باشد. با این حال تمام افتخارات این ورزش به این مرحله ختم نمی‌شود و ظرف سالیان اخیر، نفراتی چون مینا قربانی هم از نام و اعتبار این ورزش دفاع کرده‌اند تا ثابت شود تیراندازی همدان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد اما مثل روز روشن است که برای تحقق رویاهای بزرگ تیراندازی همدان باید مدیریت این رشته، همان روزهای خوب اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ با حضور بزرگ‌مردی چون سردار شهید علیرضا شمسی‌پور را تجربه کند و انتظار هم می‌رود رئیس جدید هیأت، نسخه‌هایی شفابخش برای این ورزش تجویز کند.

شنیده شده، بیش از ۷۰ درصد اعضای مجمع هیأت تیراندازی روی یکی از دو کاندیدای مجمع فردا توافق کرده‌اند و نفراتی همچون جامه‌بزرگ و کاظمی هم قصد ورود به میدان را دارند تا رئیس جدید با تیمی قوی و با دستانی پر، گام به هیأت بگذارد.

پایان پیام/ 3140/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1002636